Právo a internet, to je krásná kombinace

Posted on

Lidé byli odjakživa tak trochu více do těch právních problémů, protože právní problém, to je problém především lidský, za kterým se skrývá také lidský příběh, ve kterých se sami lidé nejraději nimrají. Někteří lidé ale, při tomto nimrání, nedojdou jenom k nějakým závěrům (neodborným), oni je také mile rádi šíří a vůbec jim nevadí, že se jedná o naprostou hloupost nebo v lepším případě, že něco takového, co oni radí, už v právu dávno neexistuje. Právní internetová poradna otevřena!
justice a právo

Kdo mi radí online?

Samozřejmě, že když vidíte na online poradně v profilu „advokáta“, který vám radí, že vystudoval univerzitu, má hned dva tituly a vůbec i advokátní kancelář, řeknete si přeci, jo, tomu můžu věřit. Pravda je však taková, že není advokát jako advokát a nebudeme lhát, právník, který má čas řešit spory na internetu, té práce v „reálu“ mít moc nebude. A to je znakem toho, že se nejedná zrovna o nejlepšího právníka pod sluncem.
 
Často se ani nemusí o právníka jednat, jenom si někdo osvojil jméno anebo se jen hezky otituloval – lidem je to šumák, informace si neověří. Často si lidé tyto internetové rádce ani nehledají, prostě jim jen slepě věří, a přitom se jedná o naprosté hlouposti, nad kterými by se dobrý právník snad i pousmál, možná i pobrečel.
nařízení a zákon 

Rádci z internetu

A nejsou to jenom „profi“ poradny, jsou to také sami lidé, kteří si přečetli jeden paragraf a najednou zhltli celý zákoník. A ti nejčastěji radí na sociálních sítích, jenom se někdo s něčím dotáže a už se na něj valí a hned mu píší, jak to tady nefunguje a co je to za svinčík. Často se tito internetoví rádci inspirují v nejmenovaných pořadech a reality show ze soudních síní, které nejenže používají zastaralou terminologii, ale také se občas i řídí starým právem, což by možná i odpovídalo kvalitě.
 
Jakmile na vás proto někdo vytasí nějakou právní argumentaci na internetu a vy víte, že tenhle teda 5 let na vysoké škole práva nestudoval, ani se tím nezabírejte, ani neověřujte. Raději se podívejte na naučná videa nějaké z univerzit, tam je to v kostce, a ještě je to krátké.

Category : Www

Comments