S kalkulačkou budete znát odpověď

Posted on


Máte-li obchod s jakýmkoliv drobným zbožím, jako je oblečení, drogerie, nebo domácí potřeby, určitě přemýšlíte nad tím, jak zvýšit obrat. Rozhodně nebudete zvyšovat ceny. To by k Vám nikdo nechodil. Ale snížením cen můžete zase přijít na buben. Chtělo by to nějaký nápad. Nějaký reklamní trik, kterým zákazníky nalákáte k nákupu.
Většinou se vyplácí, když určíte sumu peněz, nad kterou zákazník získá něco navíc, a to zcela zdarma. To je běžná praxe.

pytel

Jak s tímto trikem naložíte Vy?
Co potřebuje zákazník, který z Vašeho obchodu odchází s nákupem? Potřebuje přece nákupní tašku. Tak postavte svůj obchodní a reklamní trik zároveň na této obyčejné věci.
Vezměte si kalkulačku a spočítejte si výrobu jedné kvalitní plátěné nákupní tašky. A proč plátěné? Protože je trvalá. Dá se používat nesčíslněkrát po sobě. To zákazníka nadchne. Připočítejte si i cenu za potisk tašek, na kterém může být logo Vaší firmy i s kontaktem, ale také s obrázkem.

Pořídit levný potisk tašek není zase takový problém. Můžete si vybírat.

·         Přímé barvy – bez rastrování.
·         Separační rastrový potisk.
·         Plnobarevný potisk.

A až budete mít vybráno, zapojte svůj ekonomický smysl pro čísla a počítejte. Za jakou cenu se Vám vyplatí plátěnou tašku s potiskem dávat zdarma k nákupu, který je omezen onou magickou částkou. Také počítejte s tím, kolik je u Vás ochoten zákazník utratit, aby takovou tašku s potiskem získal. Je-li to vůbec v jeho silách, pokud máte produkty za nižší ceny, než v obchodech, např. s elektronikou.

taštičky

Jestli se Vám vyplatí takový reklamní trik zavést, musíte vědět Vy. Kalkulačka Vám bude nápomocna v takovém rozhodování. Ale je pravdou, že něco udělat musíte.
·         Získáte tím vyšší návštěvnost Vašeho obchodu.
·         Potištěná taška zdarma k nákupu nad x korun se hned rozkřikne.
·         Lidé si pak zvyknou chodit za nákupy k Vám, aniž byste museli delší dobu něco měnit na bonusech pro nakupující.
·         V účetních knihách potom poznáte, že Vaše odhady byly správné.
 
Vyzkoušejte to. Nakonec, takové tašky se dají také dobře prodávat! 

Category : Služby

Comments